Rząd zapowiada rewolucję polisolokat!

polisolokaty

Polisolokaty czasy swojej największej popularności mają już dawno za sobą, jednak wciąż wielu rodaków decyduje się na ulokowanie w nich swoich oszczędności. Głównym powodem ich popularności była możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych. Szybko jednak okazało się, że horrendalne prowizje i opłaty likwidacyjne stały się początkiem dramatu wielu polskich rodzin. Czy wkrótce się to zmieni?

Polisolokaty ciągną Polaków na dno?

Poszukując nieco wyższego oprocentowania, gwarantowanego przez możliwość uniknięcia podatku „Belki”, na polisolokaty zdecydowało się tysiące Polaków. W produktach tych (oferowanych zarówno przez banki jak i firmy ubezpieczeniowe) według różnych szacunków rodacy ulokowali ponad 50 mld złotych.

Dlaczego połączenie lokaty z ubezpieczeniem na życie okazało się niekorzystne dla klientów? Między innymi przez bardzo wysokie prowizje (sięgające nawet 100% rocznych składek), nierzadkie straty generowane przez produkt, a także nieprawdopodobnie wysokie opłaty likwidacyjne.

Wycofanie się z inwestycji w pierwszych latach jej trwania bardzo często było związane ze stratą całości lub niemalże całości zainwestowanych środków.

Co planuje Ministerstwo Finansów?

Mimo systematycznie spadającej sprzedaży polisolokat, rząd postanowił zaprowadzić kilka istotnych zmian, które mają na celu zabezpieczenie interesów obywateli. O jakich konkretnie zmianach mowa? Przede wszystkim o pełnej przejrzystości w kontekście prowizji pośrednika za sprzedaż produktu. Zaprowadzenie takich zmian może jeszcze bardziej zmniejszyć zainteresowanie polisolokatami, jednak proponowanym zmianom nie sprzeciwia się Polska Izba Ubezpieczeń. Co więcej, popiera pomysł informowania klientów o pełnych kosztach dystrybucji produktu ubezpieczeniowego.

Czy proponowane przez rząd zmiany to początek końca polisolokat? Scenariusz taki jest bardzo realistyczny. Z pewnością zmiany w przepisach zmuszą instytucje finansowe do wprowadzenia zmian w ofertach i podjęcia próby odbudowania nadszarpniętego zaufania klientów.

Proszę zagłosuj!

2 Komentarze w Artykule "Rząd zapowiada rewolucję polisolokat!"

  1. zgadzam się z Tobą ! Temat polisolokat jest mi dobrze znany, niestety. Zostałam oszukana ale nie poddałam się i walczyłam o swoje. Bardzo pomocna okazała się Kancelaria Invictus. Dzięki nim udało mi się odzyskać stracone pieniądze. Uważajcie zanim cos podpiszecie

  2. Witam. Z polisolokatami nie ma żartów. Sam dałem się „nabić w polisę” i straciłem przez to zdrowie, no i oszczędności. Ta naprawdę gdyby nie pomoc Kancelarii Lex z Wrocławia, to nie odzyskałbym pieniędzy. Sprawa do łatwych nie należała, ale kancelaria podeszła z zaangażowanie i… udało się.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*