Pożyczka na wesele. Zestawienie wydatków

Na pewno wiesz, że wesele to nie tylko przypieczętowanie związku dwojga ludzi, ale również olbrzymi wydatek finansowy i „zjadacz” czasu.  Do wydatków związanych z weselem dochodzą również całkiem niemałe koszty ślubu – czy cywilny, czy kościelny, to zależy już od was, potencjalnych interesantów. Pieniądze, które  musicie zainwestować są duże, dlatego może przydać się pożyczka na wesele.

Koszt ślubów kościelnego i cywilnego

Oczywiście, mowa o całkowitych kosztach ślubu i wesela jest najczęściej dywagacją, bo wydatki mogą być różne, i zależą od liczby zaproszonych gości, wynajętych sal, restauracji czy wykwintności dań. Są jednak pewne koszty „stałe”, bez których poniesienia nie uda się zorganizować całej uroczystości. Konkretne wydatki można ograniczać, choć warto się zastanowić, czy oszczędzanie w czasie tak ważnego wydarzenia, ma dzisiaj sens. Sama organizacja ślubu kościelnego to wydatek rzędu 1500 zł wzwyż, bowiem zapłacić musimy za samą usługę, organistę czy wystrój świątyni. Jeśli zdecydujemy się na sam ślub cywilny – tutaj koszt zamyka się w 200 zł.

Ile kosztuje suknia ślubna?

Tutaj również wydatki mają charakter orientacyjny. Wszystko zależy od tego, czy kupujemy rzeczy nowe, czy używane; czy wypożyczamy czy chcemy mieć na własność. Zakup nowej sukni ślubnej to koszt ok. 3000 zł, nowego garnituru – ok. 1500 zł, w zależności od jakości i samej marki.

Ceny dodatków również nie są małe. „Wyposażenie” Panny Młodej (welon, rękawiczki, buty do sukni ślubnej, bielizna i biżuteria) to koszt ok. 1300 zł. Kwestie męskie zwykle kosztują mniej, ale jeśli chcemy dobrze wyglądać, musimy zainwestować  dodatkowo przynajmniej 800 zł. Nie obejdzie się bez wydatków typowo kosmetycznych – fryzjer, makijaż, czy dobrze dobrane perfumy. Wysokich kosztów nie unikniemy jeśli chodzi o samą oprawę – dekoracje, bukiety czy zaproszenia. Jeśli mamy szczęście, zamkniemy się w kwocie 2 tysięcy złotych.

Wesele to duża inwestycja

Największe opłaty czekają nas jednak przy samej organizacji wesela. Zakładając, że zaprosimy 150 osób, wynajęcie sali weselnej z cateringiem może wynieść nawet 15 tysięcy. Doliczyć musimy również wynajęcie auta, zespół muzyczny czy alkohol, tort i ciasta. Tak więc, do „czystych” kosztów cateringu i sali dołożyć musimy również wydatek około 10 tysięcy, który pokryje powyższe kwestie i sprawi, że będzie to niezapomniane wydarzenie. Nie możemy zapomnieć o obrączkach, videofilmowaniu czy wynajęciu profesjonalnego fotografa, który upamiętni całą uroczystość. Warto być więc przygotowanym na dodatkowe 4500 zł.

Zorganizowanie uroczystości ślubnych i samego wesela nie jest sprawą łatwą i wymaga olbrzymich nakładów finansowych. Coraz więcej par zapewnia gościom również nocleg, transport czy organizuje poprawiny. Zasłużonym ukoronowaniem i nagrodą jest podróż poślubna, która z założenia ma być jedną z najpiękniejszych podróży w życiu młodych małżeństw. Przed rozpoczęciem planowania wesela i ślubu, warto udać się po pożyczkę, najlepiej – krótkoterminową – by w tym szczególnym czasie spać spokojnie i nie zaciskać pasa. To ułatwi sprawę i nie jest decyzją nieprzemyślaną, Zaproszeni goście obdarowują parę prezentami i najczęściej wybierają formę pomocy pieniężnej.

Proszę zagłosuj!

3 Komentarze w Artykule "Pożyczka na wesele. Zestawienie wydatków"

  1. Bardzo fajny artykuł, przyjemnie się czyta.
    Dziękuję za cenne sugestie. zdjęcia artystyczne na wesele to również ważny temat nad którym warto się zastanowić.
    Jak coś mogę pomóc 🙂 Pozdrawiam

  2. Zagadnienie nie zostało przedstawione w pełni, wiele elementów zostało
    pominiętych ale i tak uważam, że jest nieźle.
    Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych:)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*