Pożyczka pozabankowa online: czy dostanę pieniądze, mając zaciągnięty kredyt?

Pożyczka pozabankowa online: czy dostanę pieniądze, mając zaciągnięty kredyt?

Jesteś „uwiązany” kredytem i myślisz, że nie masz szansy na wzięcie pożyczki? Co do zasady kredyt bankowy nie stoi na przeszkodzie w zaciągnięciu pożyczki pozabankowej online w Gotówka Natychmiast. Jednak, że zobowiązanie finansowe z tytułu spłaty rat dla banku może wpłynąć na obniżenie zdolności pożyczkowej. Jeżeli jednak spłacasz swoje raty w terminie, a uzyskiwany miesięczny dochód pozwala na spłatę rat z tytułu pożyczki pozabankowej – masz dużą szansę na otrzymanie wnioskowanej pożyczki.

Pożyczka pozabankowa online: podstawowe wymogi uzyskania

Posiadanie kredytu w banku nie stanowi przeszkody do zaciągnięcia pożyczki pozabankowej online. Jednakże aby uzyskać pożyczkę pozabankową online w Gotówka Natychmiast, musisz spełnić łącznie kilka warunków:

  • Jesteś w przedziale wiekowym 25 – 80 lat
  • Posiadasz stałe miejsce zamieszkania
  • Posiadasz stałe źródło dochodu
  • Nie posiadasz negatywnej historii w BIK, BIG InfoMonitor, KRD
  • Nie posiadasz aktywnej pożyczki w Aasa Polska
  • Jesteś obywatelem polski i posiadasz numer PESEL

Postawione przez nas warunki wstępne pozwalają nam na oszacowanie ryzyka związanego z udzieleniem ci pożyczki oraz określenia czy twój miesięczny budżet pozwoli ci na spokojną i bezpieczną spłatę nałożonych na ciebie rat. Aktywny kredyt bankowy oraz zobowiązanie z tytułu jego spłaty może wpłynąć na przychody miesięczne netto oraz historię kredytową odnotowaną w bazach informacji gospodarczej i kredytowej.

Rejestr BIK i BIG

Jeżeli chcesz ubiegać się o pożyczkę pozabankową, ale posiadasz już zaciągnięty kredyt w banku – np. kredyt hipoteczny na mieszkanie, kredyt gotówkowy czy inny rodzaj zobowiązania finansowego wobec banku, kluczową kwestią z naszego punktu widzenia będzie informacja o przebiegu dotychczasowej spłaty. W procesie rozpatrywania twojego wniosku o pożyczkę zwracamy się bowiem do instytucji takich jak BIK, BIG InfoMonitor czy KRD, które udzielają nam informacji, oczywiście za wyrażeniem twojej zgody, o tym jak radziłeś sobie ze spłatą dotychczasowego zobowiązania.

W przypadku odnotowanych opóźnień z dużym prawdopodobieństwem nie będziemy mogli udzielić ci pożyczki – ważne jest bowiem dla nas, abyś skupił się na spłacie wcześniejszego zobowiązania i nie wpadł w spiralę długów, zaciągając kolejne pożyczki, które mogą doprowadzić cię na skraj bankructwa.

Jeżeli nie jesteś pewien, jakie dane na twój temat widnieją w BIK lub BIG, zwróć się do tych instytucji bezpośrednio o wygenerowanie raportu na ten temat. Gdyby okazało się, że w bazach danych przetwarzane są błędne lub nieaktualne informacje na twój temat, koniecznie rozpocznij procedurę wyjaśnienia tej sytuacji i poprawienia danych.

Obciążenie dochodu netto

Kolejnym znakiem zapytania przy udzielaniu pożyczki osobie posiadającej kredyt w banku, jest kwestia stosunku uzyskiwanych miesięcznie dochodów do regularnych wydatków. Raty kredytu to zobowiązanie, które powinieneś uwzględnić przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę. Na tej podstawie jesteśmy w stanie ocenić, czy wysokość wnioskowanej przez ciebie sumy pożyczki oraz okresu jej spłaty, jaki wskazałeś we wniosku nie przerosną twoich możliwości finansowych.

Jeśli bowiem twój budżet będzie nadmiernie napięty, ryzyko związane z udzieleniem ci pożyczki może być zbyt duże. Dlatego, aby mieć pewność, że twój budżet będzie w stanie udźwignąć kolejne zobowiązanie, rozłóż swoją pożyczkę na jak najdłuższy okres spłaty. Co prawda koszty takiej pożyczki mogą w całości wzrosnąć, jednak miesięczna rata będzie znacznie niższa. Co więcej, jeżeli w trakcie trwania zobowiązania z tytułu pożyczki otrzymasz niespodziewany zastrzyk gotówki, będziesz mógł dokonać wcześniejszej spłaty, a koszty pożyczki zostaną obniżone.

Jeżeli więc posiadasz pozytywną historię kredytową, a twoje miesięczne dochody pozwalają ci na zaciągnięcie kolejnej pożyczki pozabankowej, fakt posiadania aktywnego kredytu bankowego, nie powinien stanowić przeszkody w pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę.

Proszę zagłosuj!

Skomentuj jako pierwszy artykuł "Pożyczka pozabankowa online: czy dostanę pieniądze, mając zaciągnięty kredyt?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*