Pożyczka na telefon: ile kosztuje dobry smartfon?

pozyczka-na-telefon

Zakup smartfona to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Zakładając, że mowa o dobrym smartfonie, należy się liczyć z wydatkiem oscylującym w granicach dwóch tysięcy złotych. Dla wielu osób jest to znaczny wydatek, dlatego w realizacji marzenia o posiadaniu nowego telefonu pomaga im pożyczka. Czy pożyczka na telefon to dobry pomysł?

Dobry smartfon, czyli jaki?

Wybór idealnego telefonu to w dużej mierze kwestia indywidualna. Telefon, który uznasz za dobry, to telefon, który w największym stopniu będzie spełniał twoje oczekiwania. Dla miłośnika fotografii i kręcenia filmów, priorytetem będzie doskonałej jakości aparat oraz technologie wspierające obróbkę zdjęć. Dla osoby korzystającej z kilkunastu aplikacji, przydatna będzie duża pamięć oraz wydajny procesor, zapewniający płynną pracę telefonu.

Nim zdecydujesz się na wizytę w sklepie lub poszukiwania odpowiedniego smartfona w sieci, koniecznie zastanów się, co jest dla ciebie istotne, a z czego możesz zrezygnować. Dzięki zawężonym kryteriom już na starcie odrzucisz wiele modeli i skoncentrujesz swoją uwagę na tych, które będą spełniać twoje wymogi. Co istotne, zredukujesz koszty do minimum oraz zmniejszysz ryzyko niezadowolenia z zakupu.

Pożyczka na telefon, czyli jak sfinansować zakup smartfona?

Nowoczesne smartfony to prawdziwe kombajny, które łączą w sobie wiele funkcji i nowoczesnych rozwiązań. Niestety, komfort jaki zapewniają ma też swoją cenę. Na ogół dość wysoką, dlatego dla wielu osób kupno wymarzonego telefonu związany jest z koniecznością wzięcia pożyczki. O tym, gdzie można dostać pożyczkę, pisaliśmy jakiś czas temu: „Pożyczka na raty przez Internet a pożyczka w banku. Co wybrać?”.

chcesz-madrze-pozyczac-pozyczka-na-raty

Wbrew pozorom, zakup na raty nie jest niczym przerażającym ani tym bardziej złożonym, ponieważ formalności ograniczone są obecnie do niezbędnego minimum. Wybierając bank, trzeba się liczyć z koniecznością dostarczenia wielu dokumentów i poddania się długotrwałej procedurze akceptacji wniosku. Wybór pożyczki online będzie zatem rozwiązaniem znacznie szybszym i bardziej komfortowym.

Na jakie miesięczne koszty musisz być gotowy?

Jednorazowy wydatek 2 bądź 3 tysięcy złotych na telefon może być dla wielu osób zbyt dużym obciążeniem finansowym. Stąd ogromna popularność kredytów ratalnych i pożyczek. Spłata niewielkich rat nie zaburzy znacząco domowego budżetu, a pozwoli cieszyć się nowym smartfonem.

Z jaką ratą musisz się liczyć, kupując telefon za 2 tysiące złotych? Zakładając, że spłatę planujesz rozłożyć na 20 miesięcy, będzie to nieco ponad 190 złotych, a przy 24 ratach około 160 złotych. Sprawdź sam:

Koszty są porównywalne z wysokością proponowanych przez sieci komórkowe abonamentów w pakiecie z nowoczesnymi smartfonami. Brak wielomiesięcznej umowy z operatorem ma jednak sporo zalet, ponieważ pozwala zmienić sieć w dowolnym momencie bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów!

Atutem jest to, że możesz wybrać dowolny smartfon dostępny na rynku, a nie jeden z zaledwie kilkudziesięciu oferowanych przez konkretnego operatora.

Proszę zagłosuj!

Skomentuj jako pierwszy artykuł "Pożyczka na telefon: ile kosztuje dobry smartfon?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*