Pożyczka na remont. Zaplanuj odświeżenie mieszkania

Pożyczka na remont

Remont mieszkania to zawsze duży wydatek. Wyremontowanie łazienki, kuchni czy salonu wiąże się z zainwestowaniem dużej ilości pieniędzy, które nie zawsze mamy na koncie. Pożyczka na remont to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mają dużych zasobów gotówki na pilne „odświeżenie” mieszkania.

Planowanie remontu – koszty

Niezależnie od tego, jak dużo zamierzasz wyremontować – na pewno będziesz potrzebował  dodatkowych pieniędzy. Możesz mieć świetne pomysły, na jaki kolor pomalować ściany i jakich materiałów użyć, ale jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, to nie spełnisz swojego marzenia o pięknym mieszkaniu. Zanim udasz się do banku czy konkretnej instytucji finansowej, dokładnie policz i oszacuj koszty. Jeśli nie jesteś pewien, czy wszystko właściwie policzyłeś, zapytaj fachowców. Pamiętaj, że do pieniędzy, które wydasz na materiały, dojdą jeszcze koszty samej robocizny – nie oszczędzaj na sprawdzonych fachowcach. Jeśli znasz już wstępne koszty całkowite remontu, to przejrzyj konkretne oferty pożyczek i kredytów. Określ swoje możliwości finansowe. Sprawdź, czy pożyczone pieniądze będziesz w stanie płacić, i w jakim czasie. To istotne, bo rynek jest bardzo bogaty i zróżnicowany, więc musisz selekcjonować oferty. Zacznij remont, jeśli pożyczone pieniądze znajdą się już na twoim koncie. To ułatwi podjęcie decyzji, jakich użyć materiałów, i na jak dużo możesz sobie pozwolić, remontując mieszkanie.

Sprawdź, co musisz wyremontować

Zacznij od rzeczy najtrudniejszych – sprawdź:

  • instalacje elektryczne,
  • glazurę,
  • popraw ściany.

Ułatwi ci to sprawę, bo nie będziesz musiał poprawiać tego, co już zrobiłeś. Przygotuj listę, na której uporządkujesz zaplanowane prace. Jeśli przygotujesz „dobry grunt pod interesy”, przejdź do malowania ścian, drzwi i okien. Nie rób wszystkiego na raz, tylko starannie wszystko zaplanuj. Zbuduj własną piramidę potrzeb i trzymaj się kolejności podczas remontu. Kolejny krok to kupno potrzebnych materiałów. Spisz dokładnie, co potrzebujesz. Nie ma nic gorszego, niż dokupywanie materiałów w trakcie remontu. Eksperci zaznaczają, że warto kupować około 15 % więcej danego materiału. Warto zwrócić uwagę na konkretne standardy – sprawdzaj, czy wyroby, które kupujesz mają certyfikaty i potrzebne oznaczenia.

Pożyczka na remont

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto znać różnicę pomiędzy pożyczką a kredytem.  Umowę kredytową ściśle reguluje prawo bankowe, natomiast umowę pożyczki – kodeks cywilny. Nie jest to jedyna różnica. Zgodnie z przepisami, w umowie kredytowej jedną ze stron musi być bank. W przypadku pożyczki – wszystkie podmioty prawa. Istotne różnice zachodzą również na polu samej treści zawieranej umowy. Bank nie udziela kredytów, jeśli w umowie nie zostaną określone odsetki i prowizja. Umowa pożyczkowa jest natomiast umową nieodpłatną. Pożyczka na remont będzie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Łatwo i bezproblemowo ją dostaniesz, w przeciwieństwie do kredytu bankowego.

Ważną decyzją z punktu widzenia nie tyle remontu mieszkania, co pieniędzy na ten cel, jest decyzja o zatrudnieniu ekipy budowlanej. To dużo większy wydatek i warto wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji pożyczkowych. Oczywiście, możesz poprosić o pomoc znajomych i zrobić to na własną rękę, wtedy upragniony remont nie będzie cię tyle kosztował.

Proszę zagłosuj!

Skomentuj jako pierwszy artykuł "Pożyczka na remont. Zaplanuj odświeżenie mieszkania"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*