Pożyczka na kurs językowy: w naukę jakich języków warto inwestować i ile to kosztuje?

Pożyczka na kurs językowy w naukę jakich języków warto inwestować i ile to kosztuje

Znajomość języków obcych otwiera wiele drzwi. Ułatwia poznawanie nowych osób, pomaga również w rozwoju kariery. Jakich języków się uczyć? Znajomość którego z nich będzie dodatkowym atutem podczas poszukiwania pracy? Czy warto zainwestować pieniądze w droższy kurs? Czy pożyczka na kurs językowy jest dobrym pomysłem?

Angielski nie wystarczy!

Język angielski jest w naszym kręgu kulturowym niezaprzeczalnie najbardziej popularnym językiem obcym. Używany jest na całym świecie, aż w 64 krajach angielski jest językiem urzędowym.

Popularny lingwista David Crystal przeprowadził badania, według których 1,5 miliarda ludzi zna język angielski przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Znajomość języka angielskiego jest coraz częściej wymogiem koniecznym, a nie atutem na rynku pracy. Obecnie wielu pracodawców oczekuje od swoich pracowników znajomości przynajmniej dwóch języków obcych.

Aby wybić się na rynku pracy, coraz więcej osób stawia na naukę innych języków obcych. Eurobarometr przeprowadził badania, na podstawie których badacze chcieli dowiedzieć się, jakich języków – oprócz angielskiego – uczą się Europejczycy. Mieszkańcy aż jedenastu krajów wspólnoty wskazali na język niemiecki. Kolejny był francuski, który wybrało aż siedem krajów i rosyjski, który okazał się najpopularniejszy w czterech krajach.

Zastanawiając się nad wyborem drugiego języka obcego, warto zwrócić uwagę na języki niszowe. Mniej znane języki europejskie czy języki azjatyckie dają ci większą możliwość wybicie się na rynku pracy. Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników mówiących biegle w języku np. węgierskim czy japońskim.

Szukając języka, który zapewni ci pracę, warto również skupić się na językach, w których mówi największa liczba osób. Językiem hindi, według raportu Ethnologue, włada około 400 milionów ludzi. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to język, który znacząco podniesie twoje szanse na dobrze płatną pracę na polskim rynku pracy.

Najpopularniejszym językiem w Chinach jest mandaryński – dane z 2010 roku zawarte w raporcie „The World’s 100 Largest Languages” potwierdzają, że używa go 960 milionów ludzi. Sprawdzając popularny portal z ofertami pracy, znajdziemy około 30 ofert pracy, gdzie wymagany jest język chiński (stan na 04.2017).

Idąc tropem najczęściej używanych języków, trafiamy do Ameryki Południowej, gdzie króluje język hiszpański. Według raportu dla Cervantes Institute z 2015 roku aż 570 milionów ludzi uznaje język hiszpański za swój język ojczysty. Sprawdzając oferty pracy na wyżej wymienionym portalu, znajdziemy aż 350 ofert pracy związanych z językiem hiszpańskim!

Inwestycja w kurs językowy = inwestycja w siebie

Zmieniający się rynek pracy zmusza nas do ciągłego pogłębiania swoich kompetencji. Pieniądze wydane na kurs językowy to inwestycja w wyższe wynagrodzenie w przyszłości. Decydując się na rozpoczęcie nauki języków obcych, możesz przebierać w ofertach szkół językowych i korepetytorów. Warto odnaleźć metodę, która idealnie sprawdzi się w twoim przypadku. Pamiętaj, że metoda musi być dopasowana do twoich potrzeb i oczekiwań.

  • Indywidualne korepetycje 

Ta forma nauki języka obcego jest najbardziej elastyczna. Jeśli masz problemy z mówieniem, gramatyką czy pisaniem, korepetytor dopasuje ćwiczenia do twoich indywidualnych potrzeb. Korepetycje mogą odbywać się online lub twarzą w twarz z korepetytorem. Istnieje możliwość prowadzenia korepetycji przez native speakera, co oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami. Na cenę wpływa wspomniana wyżej forma nauczania (online czy twarzą w twarz), twój poziom zaawansowania (czym wyższy, tym wyższa cena za godzinę korepetycji). Wpływ na cenę będzie miała również popularność danego języka – im więcej nauczycieli danego języka, tym niższa cena lekcji. Dlatego też ceny pojedynczych lekcji wahają się od 25 zł do 65 zł.

  • Kurs online

Uczestnikiem takiego kursu może zostać każdy z dostępem do Internetu. Dodatkowo, jest to również jedna z najtańszych opcji nauki języka obcego. Za jeden semestr nauki języka angielskiego zapłacisz od 150 zł do 300 zł. Cena kursów mniej znanych języków (takich jak np. japoński czy słowacki) będzie wahać się pomiędzy 200 zł a 400 zł. Jest to na pewno metoda nauki języków, przy której potrzebujesz najwięcej samozaparcia i poświęcenia wielu godzin na samotną naukę. Najlepsza opcja dla osoby z dużym samozaparciem i motywacją.

  • Kurs stacjonarny

Najbardziej tradycyjny sposób nauki języków obcych. Podstawową zaletą szkół językowych jest dostępność i możliwość ćwiczenia swoich umiejętności z innymi słuchaczami i nauczycielami. Warto pamiętać, że szkoły językowe często oferują zajęcia prowadzone przez native speakerów. Regularne lekcje sprawiają, że twoja wiedza będzie łatwo i systematycznie przyswajana. Ceny kursów stacjonarnych wahają się w zależności od miasta i od języka, który wybierzesz. Za kurs języka angielskiego w Warszawie zapłacisz w przedziale od 800 zł do nawet 3000 zł za pięciomiesięczny semestr.

  • Kurs językowy za granicą

Najłatwiej nauczyć się języka przebywając za granicą. Wtedy jesteś otoczony językiem i kulturą danego kraju – zdany jedynie na swoje własne umiejętności. Niestety jest to najdroższa z form nauki języka obcego. Cena takiego kursu zależy od miejsca, w którym się odbywa, dlatego ceny kursów zagranicznych maja największą rozpiętość. Musisz pamiętać, że w cenę kursu wliczony jest pobyt w hotelu, wyżywienie itp. Dlatego cena kursu będzie zależeć od poziomu twojego zakwaterowania i atrakcji jakie przygotował dla ciebie organizator. Uwaga! Często koszty biletów lotniczych nie są doliczane do ceny kursu. Za kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii zapłacisz około 4000 zł. Ceny kursów w Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 10 000 zł za dwa tygodnie intensywnej nauki.

Pożyczka na kurs językowy

Kurs językowy zapewni Ci narzędzia odpowiednie nie tylko do porozumiewania się z ludźmi w sytuacjach towarzyskich, ale przede wszystkim możliwość rozwoju twojej kariery. Pożyczka na kurs językowy może okazać się idealną inwestycją w twoją przyszłość. Jeśli koszt kursu lub korepetycji cię przeraża, a twój domowy budżet nie jest w stanie tego udźwignąć – warto poszukać innej opcji finansowania.

Pożyczka na kurs językowy pozwoli na łagodne rozłożenie kosztów. Tysiąc złotych, który pokryje koszt kursu stacjonarnego rozłożony na raty w ciągu 10 miesięcy to koszt zaledwie 157 zł miesięcznie. Przy dłuższym okresie spłaty miesięczne raty będą nawet niższe! Przy 15 miesiącach spłaty – miesięczny koszt to zaledwie 108 zł. Wydatki tak rozłożone w czasie nie będą odczuwalne, a pieniądze zainwestowane w siebie mogą zapewnić ci wyższą pensję w międzynarodowej korporacji.

Proszę zagłosuj!

Skomentuj jako pierwszy artykuł "Pożyczka na kurs językowy: w naukę jakich języków warto inwestować i ile to kosztuje?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*