Doskonałe wyniki branży motoryzacyjnej w Polsce

Doskonałe wyniki branży motoryzacyjnej w Polsce

Sytuacja gospodarcza naszego kraju nie napawa zanadto optymizmem, a mimo to w ostatnich miesiącach i tygodniach płynące z wielu instytucji informacje gospodarze niejednokrotnie zaskoczyły ekonomistów i obywateli. Szczególnie zaskakujące mogą być dane dotyczące dobrych wyników branży motoryzacyjnej.

Rośnie liczba rejestrowanych samochodów z pierwszej ręki

Z raportu przygotowanego przez firmę doradczą KPMG  we współpracy z Polskim Związkiem Motoryzacyjnym wynika, że w pierwszym półroczu zarejestrowano w Polsce ponad 210 tysięcy nowych samochodów osobowych. Wynik ten jest aż o ponad 18% lepszy od wyniku uzyskanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co ciekawe, istotne wzrosty dotyczą nie tylko rynku samochodów osobowych, ale również samochodów dostawczych i ciężarowych. Liczba rejestracji nowych samochodów dostawczych to niespełna 30 tysięcy, a więc o niemalże 23% więcej niż w pierwszym półroczu 2015 roku. W przypadku samochodów ciężarowych raport wspomina o 13 250 rejestracjach, co przekłada się na imponujący, 30-procentowy wzrost. Czyżby Polskie społeczeństwo zaczęło się wreszcie bogacić?

Co wpłynęło na tak dobre wyniki?

Bogacenie się polskiego społeczeństwa jest niezaprzeczalnym faktem, jednak dynamika tego procesu nie jest na tyle duża, by móc wyjaśnić doskonałe wyniki osiągnięte przez branżę motoryzacyjną. Odpowiedzialni za nie są przede wszystkim klienci instytucjonalni, których rejestracje wzrosły aż o 26,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. W przypadku klientów indywidualnych wzrost ten wyniósł zaledwie 5,7%.

Jakie samochody cieszą się największym zainteresowaniem?

Największym zainteresowaniem klientów, zarówno instytucjonalnych jak i indywidualnych, cieszą się samochody z segmentu premium. Raport wskazuje nie tylko na duży wzrost zainteresowania segmentem F (klasa najbardziej luksusowych samochodów osobowych), ale również na silny wzrost popytu na minivany, kombivany, duże SUV-y, samochody sportowe oraz cabrio. Co ciekawe, o ponad 85% wzrosła sprzedaż z napędem alternatywnym.

Proszę zagłosuj!

Skomentuj jako pierwszy artykuł "Doskonałe wyniki branży motoryzacyjnej w Polsce"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.


*